blok_reklamlar1
 

ASFA VELİLERİNDEN ASFA

 

İnsan farkındalığı eksiklik ve yanlışlık olduğu zaman en iyi şekilde algılıyor. Çeyrek asırdır hizmet veren ASFA Eğitim Kurumları eğitim ve öğretim hayatımızda büyük bir boşluğu doldurmuştur. İYİ Kİ VARSIN ASFA…

Prof. Dr. Sadrettin PENÇE

Çocuklarımız bizim geleceğimiz olduğundan gidecekleri okul da onları geleceğe hazırlamalıydı. Tavsiye ile seçtiğimiz ASFA’dan memnun olduğumuz için, şuanda üçüncü çocuğumuzda Asfalı oldu. Asfa artık bizim ailemiz oldu. Biz artık Asfa’yı bizim okulumuz olarak telaffuz ediyoruz. Çocuklarımız, Asfa ile hayata hazırlanıyor. Yani çocuklarımız Asfa ile sadece üniversiteye değil, hayata da hazırlanıyorlar. Hatta geleceğe hazırlanıyorlar. Çünkü, Asfa eğitim ve öğretimde hep öncü ve diğer okullara da örnek konumunda. Akıllı tahta, tablet, Arapça yabancı dil eğitimi, kılık kıyafet serbestisi ve değerler eğitimi vb. konularında Asfa, hep farkındalık oluşturarak öncü ve örnek olmuştur.

 

Biz ailece, Asfa’ya güveniyoruz. İdareci ve öğretmenlerinin çocuklarımızla kendi çocukları gibi ilgilendiklerini biliyor, eğitim ve öğretimleriyle samimi olarak ilgilendiklerine inanıyoruz.

 

Spor salonu, yüzme havuzu, bahçesi ve sınıflardaki teknolojik altyapısıyla ve bilek güreşi gibi farklı branşlardaki aktiviteleriyle de Asfa farklıdır.

 

Elektriği olmayan bir evde gaz lambasıyla ders çalışan bir veli olarak, teknolojinin ve iletişimin hızlı geliştiği bir dünyada , teknolojiye ve dünyaya mahkum olmadan , tabletleriyle ders çalışarak teknolojiden faydalanmalarına öncülük ettiği için başta kurucuları olmak üzere tüm Asfa ailesine teşekkür ve mümnuniyetlerimi sunarım.

Av. İsmail YILDIZ

Dört çocuğumuz da Asfa’da okuyor, 11 yıldır Asfa velisiyiz.Onları Asfa’ya göndermemizin en büyük nedeni okulumuza duyduğumuz güven. Çocuklarımızın emin öğretmenlerin elinde ve güzel ahlaklı arkadaşların arasında olduklarını biliyoruz. Asfa öğrencilerine akademik bilgilerin yanında sevgiyi, arkadaşlığı, canlıları ve dünyayı korumayı, spora ve doğru beslenmeye önem vererek sağlıklı kalmayı, ahlaki ve insani değerleri kısacası iyi ve olgun insan olmayı öğretiyor. Çocuklarımızın üzerinde bu eğitimin meyvelerini gördükçe ne kadar doğru karar verdiğimizi anlıyoruz.

Dr. Firdevs KARA

İslam Milletinin Dirilişinin, geçmişte olduğu gibi o parlak medeniyet dönemlerine dönerek, bütün dünyaya adalet, huzur getirmesinin temelinde “eğitim” yatar. İnsanoğlunun maddi olana şartlandırıldığı, öğretim alanında Batı’ nın kötü kopyalarının sergilendiği, ancak “eğitim” in çok sınırlı verilebildiği bir dönemde, Asfa’ nın “eğitime” önem veren, feragatli, fedakar, faziletli ve diğergam nesillerin yetiştirilmesine inanan ve gayret eden bir “eğitim” kurumu olduğuna inanıyorum. Değerli İslam Büyüğümüz, Farabi’ nin “El-Medine’ ül Fazıla” olarak tavsif ettiği Fazilet Şehri’ ne, Erdemliler Sitesine ulaşmak için evlatlarımıza “eğitim” i esas alan bir öğretim veren bütün öğretmenlerimize can-ı gönülden şükranlarımı sunuyorum.

Saygılarımla,

Ufuk UYAN

Kuveyt Türk Genel Müdürü

ASFA Bundan sekiz yıl önce büyük kızım dördüncü sınıfa geçmiş küçüğü ise ana okuluna başlayacaktı. Büyük kızım ilk üç yılı devlet okulunda okuyarak geçirmişti ve artık daha fazla açılıma ihtiyaç duyuyordu. Bu esnada birkaç okul gezmiştik ve aklımızda olan son okul olan ASFA’ ya gelip ondan sonra karar verecektik. Mesleğim gereği okullara akşam 18.00 den sonra gidebiliyorduk ve çoğunda da toparlanmak üzere olan görevlilerin sizde nereden çıktınız bakışları altında bilgi almaya çalışıyorduk. Bu sıkılganlıkla ASFA’ ya başvurduğumuzda bizi karşılayan okul müdür yardımcısı beyefendi büyük bir sabırla bize gerekli bilgileri verdi ve hatta laboratuvara kadar okulu gezdirdi tüm sorularımıza sabırla cevap verdi. Diğer okulların akademik tarafları daha iyi bir görüntü veriyor gibi sunulsa da bu sıcaklık ve samimiyet bizi ASFA’lı yapmıştı. O sırada yeni doğmuş olan oğlumuz da puset içinde okulu gezmişti ve personelin yeni öğrencimizi ne zaman kaydediyoruz espirisiyle kızlarımızı okula yazdırmıştık. Büyük kızım hemen okula adapte oldu ama küçük kızım ana okulunu sevmemişti belki de ilk kez annesinden ayrı kalmak istemiyordu. Bu aşamada ASFA’nın sabırlı rehberlik servisi devreye girdi ve çocuğu okula yeniden kazandırdı.

 

Gel zaman git zaman çocuklar büyüdü, her yıl iki kızımız da Cambridge üniversitesinin açmış olduğu yabancı dil sınavlarından başarı ile çıktılar ve yabancı dillerini de öğrendiler. Akademik başarının yanında okulun çocuklara verdiği manevi hisler bizi okulumuza daha çok bağladı ve adeta bütünleşivermiştik. Bu arada pusetteki oğul büyüdü ve iki yıl önce o da ASFA’lı oldu.

 

Okula onu yazdırırken öğretmenleri çok mutlu oldu ablaları gibi yeni bir çalışkan öğrenci geliyor diye düşündüler sanırım. Bizim oğul ise çetin ceviz çıktı. Zekâsını her erkek çocuğu gibi farklı çalıştırmaktaydı. Düzene uymak yerine yeni çıkarımlar peşinde koşuyordu yani farklı bakış açıları sunuyordu, farklı cevaplar veriyordu. Arkadaşları da şaşıyordu bu çocuk bu kadar yaramaz olduğu halde nasıl çalışkan oluyordu?

 

Bunu ben de çok düşündüm ve sevgili öğretmenimizin engin hoşgörüsü, sabrı ve çocuk psikolojisinden anlamasının böyle çocukları kazandırdığını düşünmekteyim.

 

Kimbilir rehberlik servisi ne çekiyor? ne planlıyor acaba ? diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

 

Çünkü bizim oğul şimdi ablaları gibi bilim olimpiyatlarına katılmayı düşünüyor ve şimdiden projeler üretiyor.

 

Bütün bunlardan sonra tek kelime ile biz ASFA’ lı olduk. Sekiz yıl sonra kendimizi aileden biri gibi hissediyoruz. Çocuklarımıza başka okullardan bedava burs dahi teklif edildiği halde ahde vefamızı devam ettirmek istiyoruz. Beraberce nice mutlu yıllara..

 

Uzm. Dr. Yavuz FURUNCUOĞLU

Asfa, adına yakışır bir şekilde çocuklarımızı “en saf, en temiz” bireyler olarak hayata hazırlıyor. Asfa ailesi ile bir arada olmak gerçekten çok memnuniyet verici.

Mehmet Sami AKBÜLBÜL

BY OTEL Yönetim Kurulu Başkanı

Seçkin ve kendine özel eğitim anlayışıyla emsallerinden üstün olan Asfa Eğitim Kurumlarını tercih ettiğim için çok memnunum. Çocuğumda gözlemlediğim olumlu davranışlar, Asfa’yı seçmekle ne kadar isabetli bir karar verdiğimi doğruluyor.

Mehmet Fatih Önügören

Başbakanlık Müşaviri

Toplum olarak içinde bulunduğumuz çağa ayak uydurabilmemiz ve küreselleşen dünyada önemli bir yere sahip olabilmemiz için eğitim çok önemli bir unsur. Asfa Eğitim Kurumlarının gerçekleştirdiği teknolojik yatırımlarla bunu en başarılı bir şekilde yaptığını gözlemliyorum.

Prof. Dr. Gürkan Öztürk

Medipol Üniv. Tıp Fak. Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı

Özel, çok özel bir okul Asfa. Anlatılmaz yaşanır. Farklı havasını daha okula girince hissediyorsunuz. Dünyadaki en değerli varlığınızı emin ellere teslim ettiğinizi anlıyorsunuz.

Hakan Baltaoğlu

Süha Makine Yönetim Kurulu Başkanı

Biz 3 yıldır Asfalıyız.

Çünkü Asfa; çocuklarımıza bir taraftan çağın ve şartların gerektirdiği tüm dünyevi donanımları, diğer taraftan yaratılmış ve ölümlü olmanın gerektirdiği tüm manevi donanımları kazandırıyor. Özgür düşünen, sağduyulu, insanlığa gerçek iyilik yolunda hizmet edecek bireyler yetiştiriyor. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Halit Serhan ERCİVELEK

SİNPAŞ GYO Genel Müdürü

Asfa Eğitim Kurumları’nda çalışanlar arasındaki pozitif iletişimden ve okul yönetiminin, öğretmenlerin, rehberlik biriminin velilerle iş birliği içinde olmasından çok memnunum. Ayrıca tüm ekibin eşlik etmiş olduğu değerler eğitimi çalışmalarını da çok önemsiyorum. Asfa’ya gerçekten çok teşekkür ediyorum.

Yusuf KURALKAN

Sanayici / İş Adamı

Hayattaki en zor kararlarımızdan biriydi, çok sevdiğim çocuklarımın okulunu belirlemek. Çünkü hayatları burada şekillenecekti. Ancak Asfa’nın kurucularını tanıdıktan sonra doğru yerde olduğumu düşündüm. Çünkü Asfa sadece akademik gelişimi değil kişisel ve ahlaki gelişimi de önemsiyor. Aynı zamanda sağlıklı bedensel ve ruhsal yapının da temellerini atıyor. Tüm Asfa ailesine teşekkürler.

Prof. Dr. Mehmet Yücel AĞARGÜN

Gelecek çocuklarımız; onların donanımlı, çağdaş, kültürlü ve özgüveni yüksek bireyler olarak büyümelerini istiyoruz. Bunun için donanımlı bir okulla yola devam etmek geleceğe dair ümitlerimizi filizlendiriyor. ASFA’ya güvenimiz eğitim kalitesinden kaynaklanıyor.

Uz. Dr. Bahri TEKER

NİSA Hastanesi Başhekimi

| Paylas