blok_reklamlar1
Rehberlik Hizmetlerimiz

SEMİNERLER

A.MESLEK TANITIM SEMİNERLERİ

Tanıtılan mesleği bizzat icra eden tecrübeli ve kurum kültürümüze uygun kişilerin okulumuza davet edilerek bölüm hakkında öğrencilerimizin detaylı bilgi almalarını sağlanır. Her yıl farklı mesleklerin tanıtıldığı okulumuzda bu öğretim yılında yapılacak olan seminerlerimiz; Tıp, Diş Hekimliği, Mühendislik, Eczacılık, Okul Öncesi Öğretmenliği, Hukuk, Psikoloji, Edebiyat, Uluslararası İlişkiler, Tarih, Coğrafya, Halkla İlişkiler, İngilizce Öğretmenliği, Mütercim Tercümanlık, Karşılaştırmalı Edebiyat .

 

     

 

 

B.MOTİVASYON SEMİNERLERİ

Öğrencilerin motivasyonlarına katkı sağlamak maksadıyla her dönemde bir seminer yapılması planlanır. Bu seminerler okul içi ve dışarıdan konuklar davet edilerek organize edilir.

 

 

C.MEZUN SÖYLEŞİLERİ

Liselerimizden mezun olan öğrencilerimiz değişik zamanlarda ve farklı amaçlarla okullarımıza davet edilerek paylaşımda bulunmaları sağlanır. Söyleşiler birinci ve ikinci dönem yapılır.

 

 

D.ÖĞRENCİ SEMİNERLERİ

Öğrencilerin ihtiyaç duydukları konularda destek sağlamak amacıyla seminerler düzenlenir. 5-6-7-8. sınıflara (verimli ve planlı ders çalışma, test teknikleri ile soru çözme, sınav kaygısı, SBS’YE hazırlık ve motivasyon, sağlıklı gelişim ve ergenlik dönemi vs.) Sınıf geçme Semineri (9.sınıf öğrencileri ) Meslek Seçimi Semineri (9.sınıf öğrencileri) Verimli Ders Çalışma Teknikleri (9. 10. ve11.sınıf öğrencileri) YGS ve LYS Sistemi Semineri (11. ve 12.sınıf öğrencileri ) YGS – LYS ve Tercihler (12.sınıf öğrencileri ve velileri), Sınav Kaygısı semineri (9 ve 10. sınıflara yönelik) verilmektedir.

 

 

E. VELİ SEMİNERLERİ

1.Bilgilendirme Seminerleri

Rehberlik Servisi tarafından belirlenmiş öğrencilerin kişisel-mesleki-sosyal-eğitsel yönden gelişimini arttırıcı konuları içeren ve bu konularda velilerimizi bilgilendirecek seminerler yapılır. 8.sınıflarda SBS hazırlık süreci, Meslek Seçimi Semineri (9.sınıf velileri) YGS ve LYS Sistemi Semineri (9. 10. 11. Ve 12.sınıf velileri) YGS – LYS ve Tercihler (12.sınıf velileri) seminerleri yapılmaktadır.

 

2.Bireysel Gelişime Katkı Seminerleri

Velilerimizin, çocuklarıyla, aileleriyle, sosyal çevreleriyle ve kendileriyle ilişkilerindeki etkinliklerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen seminerlerdir. Bu seminerler ASFA Eğitim Kurumları Rehber Öğretmenlerinin ortak çalışmasıdır. Seminerlere katılan velilerimize katılım belgesi verilmektedir.

 

 

F.ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ

Öğretmenlerin öğrenci ile iletişimlerine ve öğretme-öğrenme faaliyetlerinin daha etkili gerçekleştirilmesine katkı sağlamak amacıyla seminerler planlanır ve uygulanır.

 

| Paylas