blok_reklamlar2blok_reklamlar1
Yeni Döneme Merhaba

 

Kıymetli Öğrencilerimiz,

Çok kısa bir süre sonra, ayrı kaldığımız siz değerli öğrencilerimize kavuşacağız. Geçtiğimiz yaz ayları boyunca sizler yeni döneme hazırlanmak için enerji depolarken, bizler de sizleri en iyi şekilde kucaklamak için elbirliği ile çalıştık. Yaz ayları boyunca okullarımızın fiziksel koşullarını en üst düzeye çıkarmak için bugüne kadar yapılmamış büyüklükte yenileme çalışmaları yapıldı. Bir yandan alanının “bir” numaralı uzmanlarının verdiği Öğretmen Hizmet İçi Eğitimleri yapıldı. Bir yandan da sizlere daha kaliteli akademik, kültürel, sosyal- sportif etkinliklerin planlamalarını titizlikle yaparak yeni döneme “fırlamaya hazır ok gibi” hazırlandık.

 

Kısaca Sizleri Yeni Dönemde Neler Bekliyor?

 

1) Asfa Gençlik ve Spor Kulübümüz Hayırlı Olsun!

Asfa Gençlik ve Spor Kulubümüz açıldı. Lisanslı olarak futbol, basketbol, hentbol, izcilik, masa tenisi, okçuluk, bilek güreşi faaliyetleri başlıyor. Bu branşlara Asfa Spor Kulübünün web sayfası üzerinden başvurabileceksiniz. http://www.asfasporkulubu.com/

 

2) İlkokul 1,2,3 ve 4. Sınıf Öğrencilerimize Yönelik Kulüp Saatimiz Başlıyor.

Asfa Halil Necati İlkokulu 1,2,3 ve 4. Sınıf öğrencilerimize yönelik Salı günleri 7 ve 8. Ders saati kulüp çalışmaları yapılacaktır.

Öğrencilerimiz başvurularını sınıf öğretmenlerine yapacaklardır.

Açılması planlanan branşlar;

Badminton, Yüzme, Jimnastik, Futbol, Resim, Orf, Koro dur.

 

3) Hafta İçi Ücretsiz Kulüp Çalışmalarımız Sizleri Bekliyor.

Asfa Eğitim Kurumları’nın öğrencilerine yönelik olarak, hafta içi saat:16.00 / 17.00 arası yapılacak olan 13 kulüp branşlarının tamamı Ücretsiz olup kontenjana tabiidir.

Açılması planlanan branşlar, Bilek Güreşi, Masa Tenisi, Yüzme, Voleybol, Hentbol, Basketbol, Pilates, Badminton, Keman, Gitar, İzcilik, Org, Resim dir.  Detaylar için tıklayınız.

 

4) Hafta Sonu Kurslarımız Hız Kesmiyor.

Asfa Eğitim Kurumları’nda Ücretli hafta sonu kurslarımız yeterli talep durumunda Okçuluk, Taekwondo, Ney, Fotoğrafçılık, Ebru, Yüzme branşlarında açılacaktır. Detaylar için tıklayınız.

 

5) Asfa Hidayet Türkoğlu Basketbol Akademisi İle Profesyonelliğe Adım Atalım.

Asfa Spor ve Kültür Merkezimizde Cumartesi ve Pazar günleri, Hidayet Türkoğlu Basketbol Akademisi antrenörleri eşliğinde Ücretli basketbol kursları, yıl boyunca kamplar ve turnuvalar yapılacaktır. Başvurularınızı Asfa Spor ve Kültür Merkezi’nde bulunan Hidayet Türkoğlu Basketbol Akademisi standına 14 Eylül 2013 Cumartesi gününden itibaren yapabilirsiniz.

 

6) Scuba Diving TSSF-CMAS 1 Yıldız Dalıcı Eğitim Programı İle Denizler Altına Yolculuk Başlıyor.

Okullarımızda en az 14 Yaşını doldurmuş 15 yaşından gün almış öğrencilerimize talep olması durumunda Ücretli  TSSF-CMAS 1 Yıldız Dalıcı Eğitimi verilecektir. Detaylı bilgi ve eğitim programı için www.asfasporkulubu.com

Teorik dersler 24 Eylül 2013 Salı günü başlayıp, 24 Ekim 2013 Perşembe günü bitecektir. Teorik dersler hafta içi Salı ve Perşembe günleri saat: 16.00 / 18.00 arası yapılacaktır. Havuz dalışları belirlenecek takvime göre Cuma, cumartesi veya Pazar günleri yapılacaktır.  Teorik dersler ve havuz dalışı eğitimleri bitirildikten sonra 4 kez açık deniz dalışı yapılacaktır. Detaylar ve açık deniz dalış tarihleri teorik eğitimler sürerken ilan edilecektir.

Teorik derslerin ve havuz dalışının ulaşımı öğrenci veya veliye aittir.

 

7) Asfa, Green School. En Temiz Havayı Siz Soluyun.

Asfa Halil Necati İlk ve Ortaokulu ile  Asfa Fen ve Ahmet Mithat Anadolu lisemizin tüm alanlarına, oksijen satürasyonunun  %80 in altına düşmemesini sağlayan yeni havalandırma sistemleri öğrenim ortamının kalitesini arttırmak için kuruldu.

 

8) Çevreye Duyarlı Okul, Asfa!

Asfa Eğitim Kurumları merkez kampüse kurulan fotovoltaik güneş panelleri ile harcadığımız elektrik enerjisinin % 30 unu kendimiz üretiyoruz.

 

9) En Yeni Akıllı Tahtalarımız “Smartboard”

Asfa Eğitim Kurumları’nın tüm sınıflarını, günümüzün en ileri akıllı tahta teknolojisi olan “Smartboard” lar ile donattık.

 

10) En Ergonomik, Rengarenk Sıralarımız Sizleri Daha Da Canlandıracak.

Öğrencilerimizin vücut yapısına ve yaşlarına uygun, rengarenk sıralarımız öğrencilerimizi bekliyor.

 

11) 2 Boyutlu ve 3 Boyutlu Eğitim Materyalleri İle Görselliğin Tadına Varın.

Asfa, Tabletli eğitim sisteminin yanında öğrencilerinin daha iyi ve kaliteli öğrenme imkanlarına sahip olmaları için 3D teknolojisini de eğitim sistemine entegre etti. Artık derslerin 3 Boyutlu materyallerle özel sınıflarda işlenmesine imkan tanınıyor. Ayrıca öğrenmenin ezberden uzak ve kalıcı olarak gerçekleşmesi için tüm sınıflarımızda 2 Boyutlu eğitim materyallerini de kullanmaktayız.

 

12) Yaşam ve El Becerileri Atölyelerimiz İle Yeteneklerimiz Açığa Çıkacak.

2013-2014 Öğretim yılından itibaren uygulayacağımız “Paralel Müfredat” dersleri kapsamında kullanılacak olan yepyeni atölyelerimiz siz öğrencilerimiz için hazırlandı.

Dikiş Atölyesi,

Mutfak Atölyesi,

Boyama Atölyesi,

Tamir – Bakım Atölyesi,

A dan Z’ ye Tasarım Atölyesi gibi atölyelerimiz siz öğrencilerimizin yeteneklerini açığa çıkarmak için tasarlandı.

 

13) Yeni Spor Salonumuz İle Zinde Kalın.

Asfa Halil Necati İlk ve Ortaokulunda yeni spor salonumuz öğrencilerimizin hizmetine açıldı.

 

14) Yeni Kantin, Yemekhane, Bulaşıkhane ve Mescitlerimiz İle En Nezih Ortamların Keyfine Varın.

Hem Asfa Ahmet Mithat Lisesi hem Asfa Halil Necati İlk ve Ortaokulu yemekhanemiz, bulaşıkhanemiz, kantinlerimiz ve mescitlerimiz öğrencilerimiz için baştan aşağı yeniden yapıldı.

 

15) MyAsfa İle Okul – Öğrenci – Veli Elele

MyAsfa Asfa velilerinin öğrencilerini takip edecekleri bir veli portalıdır. Ders kayıtlarından ödevlere, sınav sonuçlarından etkinliklere kadar pek çok alanda velilerimizin öğrencileri hakkında bilgi sahibi olabilecekleri bir platformdur.

| Paylas