blok_reklamlar1
Merkezi Sınav Çalışmaları

“ASFA, Yılların Tecrübesi ile Sınavlara Hazırlar”

 

Özel ASFA Eğitim Kurumları, eğitim-öğretim sürecinde öğrencilerini, Milli Eğitim’in temel hedefleri ile kurumsal vizyon ve misyonu doğrultusunda yetiştirmenin yanı sıra, onları Ortaöğretim ve Yükseköğretime Geçiş sınavlarında başarılı kılmayı ve istedikleri liselere/üniversitelere/bölümlere yerleştirebilmeyi amaçlar.

 

Bu amaçla, 9. sınıftan itibaren, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi’nde (ÖSYS) üniversite ve bölüm tercihlerine kadar olan süreçte, öğrencilere yönelik çalışmalar yapılır.

 

Tüm branş ve derslerde konuların YGS ve LYS ile olan ilgileri anlatılır, çıkmış ve çıkabilecek sorular çözülür. Anlaşılmayan konular için ek ders ve etütler yapılır. Konuların anlaşılıp anlaşılmadığının ölçülmesi amacıyla konu tarama testleri ve diğer sınavlar uygulanır, sonuçları değerlendirilir.

 

Öğrencilerimizin, test tekniği kazanabilmeleri amacıyla, SBS, YGS ve LYS deneme sınavları uygulanır. Deneme sınavı sonuçları, doğru, yanlış, net, puan ve konu analizleri içerecek biçimde öğrencilere duyurulur ve değerlendirilir.

 

Rehberlik birimi tarafından test tekniği ile soru çözme konusunda ayrıntılı ve teknik bilgiler öğrencilerimize kazandırılır.

 

 YGS-LYS sunumu görmek için tıklayınız. .

 

 2013 – Ösys Yükseköğretim Programlarının Merkezi Yerleştirmedeki En Küçük ve En Büyük Puanlar Kitabıiçin tıklayınız. 

| Paylas