blok_reklamlar1   Öğrencilerimizden Mesaj “İSRAF  ETMEYELİM”

Bu video x_id_x defa izlendi.

x_share_x

 

Bu video 7762 defa izlendi.

15 Yorum

 1. halit aydın dedi ki:

  Bu güzel katkınızdan dolayı çok ama çok teşekkür ederim keşke tüm kurum ve kuruluşlar ve biz insanlar sizler gibi duyarlı olabilsek inanın Başta ülkemiz ve bizler okadar kalkınırızki daha çok Refah ve güzel günler ve yıllar bizlerin olur hepinize emeğinizden dolayı kutluyorum

 2. zafer doğan dedi ki:

  bu manzaranın sorumlusu cennet ayaklarının altlarında olan analarımızdır. onlar bizleri yetiştiriyorlar. bu nedenle kendilerine çeki düzen verip, güzel nesiller yetiştirmeliler. israfın haram olduğunu çocuklarını yetiştirirken öğretmeliler. şimdi siz baba ne yapacak diyebilirsiniz. kesinlikle ve kesinlikle istisnai durumlar hariç çocuğu anne yetiştirir eğitir öğretir. sonra o çocuklar yetişir ve toplumu oluştururlar…

 3. EROL BAŞAR dedi ki:

  Allah razı olsun, güzel çalışma olmuş.

 4. FAİK ÜNER dedi ki:

  Çok beğendim.Zaten de size bu yakışırdı.Allah CC tesirini halketsin.Amin

 5. MUSTAFA GÜYEN dedi ki:

  Beni ağlattınız. Bir gerçeği yüzümüze vurdunuz. ASF eğ. Kur.a yakışan bir çalışma olmuş. Allah cc bizi israf etmeyenlerden eylesin.

 6. Fatmanur Eneç Can dedi ki:

  Hazırlayanları tebrik ediyorum…Bu duyarlılıkla devam edin inşaAllah…

 7. Bülent Sakallıoğlu dedi ki:

  İsrafla ilgili tüm tedbirler, dinimizin ilk emri olan OKU nun sonucu olan bilimle alınır. Okullarımızın bilime katkısı ile ‘tartıda ölçüde’ doğru olmayı hile yapmamayı hak yememeyi öğrenir ve gelişiriz.

 8. Tugay Aker dedi ki:

  Emeği geçenlerin eline sağlık ne güzel olmuş ALLAH(cc) Razı Olsun

 9. Bülent Sakallıoğlu dedi ki:

  Bence dinimiz iyiyi güzeli mutluluğu hedefler. Bu sebeple ağlatan yerine doğruyu iyiyi öğreten ve gösteren çalışmalar daha iyi olur. Gelişme sadece doğru ve iyiden geçer. Gıybet bundan yasaklanmadımı? Kötüyü yapmamayı değil iyiyi yapmayı öğreten gösteriler daha iyi sonuç verir.Dinimiz zekat infak sadaka gibi iyi şeyleri emreder zaten. Gülümsemek selam vermek sadakadır dinimizde. Kötüyü söylemek göstermek yerine düzeltemiyorsak susmak ve o kötülüğün yayılmasını önlemek gerekir. Okullarımız ve aileler sadece iyiyi doğruyu bilimi hakkı adaleti öğretsin.Kalkmayı bilene  düşmek nedir ki?

 10. Dr. Mehmet Demirci dedi ki:

  Öncelikle çok etkilendim. Üzüldüm ve uzun uzun düşündüm. Başta kendim olmakla beraber titizlikle dikkat etmeme bakmayarak aile ve içinde bulunduğum tüm ortamları bu konuyla ilgili mercek altına almaya karar verdim.  Bu videoyu hazırlayan sevgili kardeşlerimizden Allah (CC) razı olsun. 

 11. atakan merih dedi ki:

  çok hoş çok güzel bir çalışma . israf ettiğimizi unuttuğumuz devirlerde elimizle yaptığımızı gösteren bir çalışma olmuş. 

 12. selman çınar dedi ki:

  Asfa ailesini bu güzel çalışmasından dolayı candan kutluyorum. Bu tür çalışmaları daha da güçlendirerek , güzelleştirerek ve çeşitlendirerek devam etmenizi cenabı ALLAHTAN niyaz ediyorum….   

 13. Bayram AKGÜL dedi ki:

  Allah razı olsun. uzun zamandır ağlamamıştım.
  Biri bana dayak atsaydı herhalde böyle acı çekmeyecektim.
  Aynen öyle: Gerçeği yüzümüze şamar gibi vurmuşsunuz…

 14. Ruhan üçkardeş dedi ki:

  Videoyu hazırlayanlaraTeşekkür ederim.Allah (cc)bize konustulklarimizi yasamayi nasip etsin

 15. hicri Demircan dedi ki:

  Bu çalışmada emeği geçen arkadaşlara başta ASFA ailesini canı gönülden kutlar bu tür çalışmalarınızı ve daha geniş kitlelere ulaşmanızda ALLAH;tan Duacıyız efendim saygılar.

Yorum yapın :

| Paylas