Asfa olarak tüm öğretmenlerimizle birlikte 13 Ağustos’ta Şehir Üniversitesi’nde yapılan açılış programıyla 2018-2019 Akademik Yılına başladık. Kurucumuz Prof. Dr. M. Es’ad Coşan’ın ilk gün söylediği “Eğitim, insanoğlunun en kıymetli faaliyetidir” cümlesiyle başlayan sunumlarda eğitimin önemine dikkat çekilirken, program boyunca eğitimin dünyadaki bugünü ve geleceğine dair öngörüler, Asfa’nın hedefleri ve bu hedeflere ulaşmak için kullanılacak stratejiler/yöntemler anlatıldı.

Dünyadaki eğitim modelleri, dünyadaki farklı yaklaşımlar, eğitimin geleceğine dair öngörüler, konunun dünya çapındaki uzmanlarından da alıntılarla aktarılarak Asfa’nın hedefi için çalışan öğretmenlerimizin üstlendiği sorumluluklara dikkat çekildi.

Asfa’nın hedefi “Her biri farklı ve değerli çocuklarımızın kendi potansiyellerini keşfetmelerini sağlayarak global ve ideal insanlar yetiştirmektir” cümlesiyle ifade edilirken, kendine özgü eğitim modelinde belirlenen bu hedefi gerçekleştirmek için kullanılacak stratejik anahtar kavramlar 1. Bireysel, 2. Global, 3. İdeal, 4. Dil, 5. Kritik Analitik Düşünme (KAD) ve 6. Zinde olarak açıklandı ve her bir strateji başlığı ayrıntılarıyla öğretmenlerimizle paylaşıldı.

Öğretmenlerimiz yeni akademik yıla büyük bir heyecanla başladılar ve yeni dönem için hazırlık çalışmaları devam ediyor.