blok_reklamlar2blok_reklamlar1
Cambridge ESOL Exams

Okulumuzda 3.sınıflardan itibaren ESOL Sınavlarına hazırlık çalışmaları yapılmaktadır. Yılsonunda öğrencilerimizin hedeflenen seviyeye gelip gelmedikleri okul dışından bağımsız bir kurum tarafından bir sınav ile ölçülüp değerlendirilmesi için planlama yapılmış, bu alanda sınav uygulayıcı merkezlerden biri olan British Side Language School ile görüşülerek 14 Haziran tarihinde uygulanmak üzre sınav tarihi alınmıştır.

Öğrencimizin belli bir hedefe odaklanarak çalışması motive edici olduğundan sınavlara katılımı kendisi için faydalı olacaktır. Öğrencinin sınavdan aldığı başarı puanı öğrencinin akademik alanda geldiği noktayı görmek açısından önemli bir veridir. Sınavlar ücretli olduğundan sınavlara katılım ile ilgili zorunluluk bulunmamaktadır.

BRITISHSIDE Language School tarafından okulumuzda 14 Haziran’da uygulanması planlanan sınavlarla ilgili ücretlendirme bu kurum tarafından belirlenmiş olup aşağıda belirtilmiştir.

Sınıf Seviyesi     Sınav Adı             Ücreti
3.SINIFLAR

  STARTERS 

45 POUND
4.SINIFLAR

  MOVERS

45 POUND
5.SINIFLAR

 

  FLYERS

  MOVERS

 

45 POUND

45 POUND

6.SINIFLAR

  KET

 

FLYERS

 

65 POUND

 

45 POUND

 

Sınav ücretinin yatırılacağı hesap numarası ve sınav kayıt işlemleri Mart ayı içinde belirtilecektir. Sınava katılacak öğrencilerin velileri tarafından sınav katılım talep dilekçesini doldurarak İngilizce Öğretmenlerine iletilmesi gerekmektedir.

 

ASFA YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ

| Paylas