blok_reklamlar2blok_reklamlar1
 

 

 

 

 

 

 

Daha önce sivil yerleşim alanı iken Hakyol Eğitim Yardımlaşma ve Dostluk Vakfına devredilen bina bir süre vakıf merkezi olarak kullanılmış, daha sonra Asfa Eğitim Tesisleri tarafından okul olarak hizmete açılmıştır.

 

625 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununa göre MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 02.06.1995 tarih ve 4968 sayılı izni ile Özel Asfa İlkokulu olarak öğretime başlamıştır.

 

4306 sayılı kanun gereği ilköğretim okulu olan okulumuz 15.08.2000 tarihinde Özel Asfa Mustafa Enver İlköğretim Okulu ismini almıştır.

 

30/03/2012 tarih ve  6287 sayılı Kanunla İlkokul ve Ortaokul kısımlarına ayrılmıştır.

 

Okullarımız şu an her sınıftan birer şube ile eğitim – öğretime devam etmektedir. Ayrıca 20 öğrenci kontenjanlı bir adet Anasınıfımız mevcuttur.

 

İlkokulda 103 ve ortaokulda 84  toplamda 187 öğrenci mevcudu ile eğitim-öğretime devam eden okulumuzun kontenjanı 196  kişidir.

 

Okulumuz A Blok ve B Blok olmak  üzere iki bloktan oluşmaktadır.

 

İki Blokta toplam 1.Bodrum, 2. Bodrum, Zemin Kat ve 1. Kat olmak üzere toplam 4 kat mevcuttur.

 

Butik okul görünümündeki okulumuz özellikle öğrencilerimize sunduğu  sıcak ve samimi ortamla Fatih İlçesinin olduğu kadar Avrupa Yakasının da tercih edilen okulları arasında yerini almıştır.

 

Özellikle Değerler Eğitimi konusunda etkili çalışma ve projeleri ile göz dolduran okulumuz, Hayırlı Nesiller için çalışmalarına standartlarını artırarak devam etmektedir.

 

2012 yılı SBS’de  500 Tam puan çıkaran okulumuzda  TEOG Sınav sonuçlarına göre tüm dersler bazında puan ortalaması 80,6 olarak gerçekleşmiştir. 8. Sınıflarımıza özel olarak okul çıkışlarında haftanın her günü tüm derslerden etüt çalışmaları yapılarak öğrencilerimizin SBS başarıları yakından takip edilmektedir.

 

Okulumuzda 3 idareci ve 19 öğretmen görev yapmakta olup , özellikle etkin kulüp çalışmaları ön plana çıkmaktadır. Okul çıkışlarında Teakwondo, Zeka, Futbol, Drama, Yemek, Basket, Satranç, Okçuluk, Masa Tenisi, El Becerileri Kulüpleri ile öğrencilerimiz en az bir branşta eğitim görmektedir.

 

 

 

| Paylas