blok_reklamlar2blok_reklamlar1
tarihce

 

1987 yılında Asfa Dershanesi ile Altunizade’deki merkez kampüste eğitim camiasına adım atan Asfa Eğitim Kurumları, 1991 yılında açılan Ahmet Mithat Anadolu Lisesi, Halil Necati İlköğretim Okulu, 1994’te açılan Arda Asalet Anadolu Lisesi, Mustafa Enver İlköğretim Okulu, 2005’te açılan Asfa Fen Lisesi ile 2007’de açılan Arda Asalet ve Arda Ravza Anaokulu olmak üzere toplam yedi okulda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmüştür.

 

Asfa Eğitim Kurumları; 2015-2016 öğretim yılından itibaren  Asfa Halil Necati İlkokulu, Asfa Halil Necati Ortaokulu, Asfa Fen Lisesi, Asfa Ahmet Mithat Anadolu Lisesi ve Asfa Gönül Aydınlığı Çocuk Kulübü olarak eğitim-öğretime devam etmektedir.

 

Asfa Eğitim Kurumları’nın öncelikli hedefi, kendisi ve çevresiyle barışık, düşünce ve inançlara saygılı, çevre ve ülke sorunlarına duyarlı bir nesil yetiştirmektir. Çocuklarda bireysel farklılık ve yetenekleri ortaya çıkarmaya, aile, arkadaşlık, dostluk kavramlarını öğrenmelerini sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

 

Asfa Eğitim Kurumları’nın en önemli amacı gelişen ve değişen teknolojiyi etkin kullanabilen, araştıran, sorgulayan, öz güveni gelişmiş, özgür bireyler yetiştirmektir.

 

 

| Paylas