blok_reklamlar2blok_reklamlar1
Asfa benim 2.yuvam. 1995 yılında adım attığım bu sıcak yuvada hem öğrenciliği hem öğretmenliği hem de veli olmayı tattım. Bu yönden kendimi çok kısmetli görüyorum. Asfa da öğretmen öğrenci ilişkisini her iki tarafın gözüyle de gördüm yaşadım. Bir öğrenci olarak 7 yıl boyunca öğretmenlerimle olan ilişkim çoğu zaman öğretmen öğrenci ilişkisinin ötesinde bazen abla kardeş bazen anne kız ilişkisi gibi olmuştur. Asfa da öğretmen öğrencisine dersteki materyali gözüyle bakmaz. Onun her yönüyle ilgilenmeye ihtimam gösterir. Her türlü sevincini ve hüznünü paylaşma konusunda hassastır. Bunu bir öğrenci gözüyle yakinen yaşadım.
Asfa da öğretmen olmak çok sorumluluk gerektiren bir durumdur. Maddi manevî birçok sorumluluğu vardir Asfali öğretmenin. Eline teslim edilen bir nevi şekillendirmeye hazır hamur konumundaki öğrencilerine en hassas en doğru yaklaşımla davranır. Öğrencileriyle sadece sınıf ortamında değil sınıf ve okul dışında da vakit geçirmeye onlara bir şeyler katmaya hazır ve iştiyaklı haldedir. Öğrencisini ailesinin bir ferdi gibi görür ve ona göre davranır.
Asfa da eğitime verilen önem tartışılmaz. Sadece dünyevi eğitim değil uhrevi egitimde de öncü ve bir inci olma çabası içerisindedir her zaman. Buna yönelik güzel ahlak eğitimi adı altinda bir yol haritası vardır ve her branştan öğretmen bu eğitime katkıda bulunur. Akademik anlamda zaten kendini ispat etmis ve daha da zirveye oynayan bir konumdadır
Asfa ya öğrenci olarak başladığımda idealim kaliteli bir eğitim alıp okulumu ve misyonunu gerektiği gibi temsil edebilecek şartlara ulaşmak için iyi bir Ingilizce Öğretmeni olabilmekti. Rabbim lutfetti öğretmenlerimin büyük maddi manevi emekleriyle bu idealime ulaştim. Ikinci idealim okuluma geri dönüp öğretmenlik yapabilmekti. Rabbim bunu da lutfetti. Üçüncü idealim ve hayalim de çocuğumun da Asfa da eğitim almasıydı. Evet şu an bu da gerçek oldu. Asfa da idealleriniz ne olursa olsun size göre bir imkan bir yol haritası cizilecektir Allah’ın izniyle.
Asfa yaşanılası bir ortam sunar hem öğrencisine hem öğretmenine. Öğretmenler arasında sıcak dostluklar samimi ilişkiler kurulur. Ailenizin üyesi olur her bir arkadaşınız. Idarecileriniz yeri gelir bir abi olur sıkıntılarınıza koşmaya çalışan. Hiyerarşi kelimesinin soğukluğunu neredeyse hiç hissetmezsiniz. Ne öğrencisi ne öğretmeni bu ortamın tadına varınca bırakmak istemez bir daha.
Asfa da amaç Hayırlı Nesiller Yetiştirmek tir. Bunun için ana sınıfından itibaren mezun olana kadar özenli çalışmalar yürütülür. Her anlamda eğitim aşamasında öğrenci- öğretmen-veli işbirliği içinde olmaya çaba gösterir. Bunun için özel platformlar oluşturulur.
Yakında mutlu bir sebep için ayrılacağım 2.yuvam olan Asfama geri dönebilmek duasıyla.

 

| Paylas