blok_reklamlar1
 

ASFA ÖĞRETMENLERİNDEN ASFA

 

Asfa’yı seviyorum…

Sevgi, insanları karanlıktan aydınlığa çıkaran bir güneş gibidir. Asfa’nın da tıpkı bir güneş gibi etrafına ışıklar saçtığını görüyorum. Karanlıklar, zulmetler kalpleri karartıp umutları yok ederken aydınlık yüzler, nurlu kalpler, ümitli bekleyişler pırıl pırıl semalarda filizlenir. İşte Asfa geleceğin aydınlık yüzlerini yetiştiren güneşli semaların altındaki o sevgi ocağıdır.

Gülcan COŞKUN

Edebiyat Öğretmeni

Asfa’da çalıştığım için çok mutluyum çünkü bana neredeyse her gün yeni bir pencere açan arkadaşlarımla, huzurlu bir ortamda, pozitif bir atmosferde, gülümseyerek yıllardır çalışıyorum.. 🙂

Emine İclâl AKŞİT

Biyoloji Öğretmeni

Asfa’yı seviyorum çünkü, değerimi hissettiğim bir eğitim-öğretim yeri.

Asfa’yı seviyorum çünkü, bana güven veren bir aile ortamı.

Özlem GÜNENÇ

Felsefe Gr. Öğretmeni

Asfa’da mutluyum çünkü evimden çıkıp çalıştığım yere değil de yine evime gidiyormuşum gibi hissediyorum. Biliyorum ki her sabah beni gülen yüzler karşılayacak. Okulumu seviyorum çünkü onun da beni önemsediğini ve sevdiğini hissediyorum.

Gül BİBİNOĞLU

İngilizce Öğretmeni

Çünkü çalıştığım ilk okul ve öğretmenliği öğrendiğim yer olduğu için. Her zaman her şeyi sorabildiğim ve samimiyetle cevaplar alabildiğim insanlar burada olduğu için. Manevi atmosferinde huzur bulduğum için. Asfa’yı seviyorum ve burada olmaktan mutluyum.

Nihal ÜNLÜ

İngilizce Öğretmeni

Asfa mezunu ve şimdi de bir öğretmeni olarak, okulda aldığım eğitimin, kişisel gelişimime olan katkısını, akademik ve entellektüel bilgi birikimimin temelini oluşturduğunu ifade ederken gurur duyuyorum. Bu okulu bir yuvaya dönüştüren ve can-ı gönülden bizleri yetiştirmek, hayata hazırlamak için çalışan hocalarımı gün geçtikçe daha da iyi anlıyor “Asfa” ve “Öğrencilik” deyince en çok onların bize gösterdiği sevgi ve ilgiyi anımsıyorum.

Nazlı ÖRSKIRAN

Edebiyat Öğretmeni / 2002 Asfa Mezunu

Asfa’nın kaliteli eğitimi ve teknolojik gelişimlerini çok beğeniyorum. Aynı zamanda maneviyatı önemsemesi ve eğitim kadrosunun bu alanda donanımlı olması başarısının asıl sırrı diye düşünüyorum. Her daim başarılı olmasını, hayırlı nesiller yetiştirmesini diliyorum.

Tuğçe Fatma FİLİK

Anasınıfı Öğretmeni

Asfa çocukları hayata hazırlarken çift kanatlı kuşlar yetişme hedefi ve duruşu, bu amaç için kullandığı yöntem ve tekniklerin uygunluğu, teknolojiyi en etkili kullanma çabası takdire şayandır. Bu imkanları bu amaca gönül vermiş kadrosuyla tamamladığını düşünüyorum. Vizyon ve misyonumuzu gönülden destekliyorum.

Esra KÖKYAY

Anasınıfı Öğretmeni

Asfa’nın manevi eğitimi ve bu eğitime bu kadar önem vermesi beni çok mutlu, gelecek nesil için umutlu ediyor. Tabiî ki diğer eğitimlerin kalitesi göz ardı edilemez. Yönetimiyle, kadrosuyla başarılı bir kurum. Rabbim daim eylesin, azmimizi artırsın.

Sümeyye BAŞAR

Anasınıfı Öğretmeni

Benim için Asfa’da öğretmen olmak Huzurlu bir maratondur… Dile kolay 15yıl…

Asfa’da, öğretmenliğe başlamanın heyecanını yaşamak, Asfa’yla gelişmek,büyümektir.

Emektir, çabadır… Asfa’nın günden güne gelişimini,değişimini görmektir.

Dinamik olmaktır, aktif olmaktır, çalışkan olmaktır.

İşini sevmektir.En sevdiğin, en istediğin iş öğretmenlik olduğu için bu işi yapmaktır.

Asfa’da öğretmen olmak Allah’ın El Vedud (Allah C.C. isimlerinden, çok seven, çok sevilen anlamına gelir) isminin tecellisini yaşamaktır.

Yüzlerce çocuğun gülümsemesine şahit olmak, yüzlerce öğrenci mezun etmek ve sonra özlemle anılmaktır.

Resim yoluyla çocukların yüreğine dokunmaktır. Sanatla yüreğine dokunulan çocuğun nasıl geliştiğini, dünyasının nasıl güzelleştiğini görmektir.

Yüce Yaradan’ın sanatını görebilen gözlerle dünyaya bakmayı öğretmek, farkındalığı gelişmiş bireyler yetiştirmektir.

Yüreğinizi ısıtan çocuk sevgisidir.

Hayırlı nesiller yetiştirirken duyulan mutluluktur.

Asfa’da öğretmen olmak, kendinden emin olmak ve çocuklara güven vermektir.

Kendinden ve karşındakinden emin olmaktır…

Asfa’da öğretmen olmak bir okulun her geçen gün geliştiğini ama özündeki, manasındaki saflıktan, temizlikten vazgeçmediğini görmektir.

Köklerine sımsıkı bağlıyken dallarını arşa uzatabilmektir.

Kurumsallaşmış bir okulda sistemli, programlı ve güvende olduğunu hissederek çalışmaktır.

Meral ATABAY

Görsel Sanatlar Öğretmeni

Asfa öğretmenliğe başladığım, öğretmenliği öğrendiğim; dostluğa, kardeşliğe şahit olduğum, güzel insanların duaları üzerine kurulu eğitim ocağı; işte bu güzel mekân öğretmenlik yapabileceğiniz en güzel mekân.

Alime ÇİFTÇİ

Edebiyat Öğretmeni

Asfa’yı seviyorum, zor günlerin dostu olduğu için.

Asfa’yı seviyorum, zorluklara göğüs gerdiği için.

Asfa’yı seviyorum, muhafaza ettiği için.

Asfa’yı seviyorum, tabuları yıktığı için.

Asfa’yı seviyorum, hayatıma değer kattığı için.

Asfa’yı seviyorum, gücünü özgürlüğünden aldığı için.

 

ARDA ASALETLİYİZ

 

İstanbul’un incisi,

Genç fidanlar bahçesi,

Değerlerinle bin yaşa.

Arda Asalet Lisesi,

 

Saf, temiz nesildeniz.

Peygamber izindeyiz.

İlme pervaneleriz.

Arda Asaletliyiz.

Hacer AĞAÇ

Edebiyat Öğretmeni

Asfa’da öğretmen olmak,takım ruhunu her an hissetmek,güvende olduğunu bilmek,islami ,ahlaki ve kültürel değerlerimizi gelecek neslimize nasıl daha iyi verebiliriz düşüncesiyle yaşamak,her zaman planlı programlı olmak ve istenen hizmeti en iyi şekilde yapabilmek için uykularını kaçırmak,teknolojiyi en iyi şekilde takip etmek ,eğitimde ve yaşantımızda aktif olarak kullanmak,kalitenin güzelliğini yakından görebilmek,güzel,kıymetli zevkli insanlarla her gün birlikte olmanın mutluluğunu hissedebilmek ve kendini değerli olduğunu hissedebilmek, özgürce inandığım gibi yaşayabilmektir.

Kadriye Ayhün KANAY

Sınıf Öğretmeni

Milli ve manevi değerlerine önem veren ve bu değerleri gelecek nesillere aktarmayı kendisine vazife sayan bir anlayışla, ASFA Eğitim Kurumlarında çalışmaktan mutluluk duyuyorum. İnsanlara faydalı olmak niyetiyle atılan tüm adımların takipçisi ve destekçisi olmak bizler için bir onur vesilesidir. ASFA Kolejlerinin açılmasına ve burada hizmetlerin yürümesine katkısı bulunan tüm gönül dostlarına saygı ve muhabbetlerimi sunarım.

Erkan DOĞRU

Kimya Öğretmeni

Devletten ayrılarak geldiğim 99 yılında kandilde kandil simidi dağıtılmıştı. Bu benim çok hoşuma gitmiş, işte aradığım yeri buldum demiştim, kendi kendime. Gerçekten de Asfa da öğretmen olmak kendi geleceğimize yine nesillere şekil vermek, geleceğimizi yapmak demektir. Şu anda bile 99, 2000, 2001,2002 yılı mezunlarının düğünü olduğunda düğünlerine, evlatları olduğunda hayırlı olsuna vb. ölüm ve doğum etkinliklerine katılıyorum. Çünkü biz bir aileyiz. Yani Asfa’da öğretmen olmak böyle güzel bir şey…

Murat KAZANCIOĞLU

Rehber Öğretmen

Asfa öğretmeni, bir ayağı kalbin derinliklerinde mündemiç hakikate dayanıp, diğeri olabildiğince geniş bir kainat alanını tarayarak, tefekkür ve tahkikat ile aslına rücu eden, karşılaştığı her zorluğun cesaretle üstüne giden, yenilmeyi asla kabul etmeyen ve her varlığa varlık veren Mutlak Var’ın rızasından gayrı gayesi olmayan, kendininmiş gibi gözüken her şeyin aslında mutlak olmadığının farkında olan ve bu nedenle hayat emanetini Sahibinden aldığı gibi tertemiz biçimde teslim etmeye gayret eden bir kutlu yolcudur.

Erkan GÖKTAŞ

Matematik Öğretmeni

Asfa’da öğretmen olmak, sıcak bir aile ortamında yaşamak gibidir.

Asfa’da öğretmen olmak, öğretmenliğin peygamber mesleği olduğunu anlamak, fark etmektir.

Asfa’da öğretmen olmak, fidanların ağaç olup meyve verdiğini görmektir.

Süleyman GÜBÜR

Edebiyat Öğretmeni

ASFA’da mutluyum çünkü arkadaşlarımla ve öğrencilerimle bir aradayım. Bu mutluluğu kaybetmemeyi arzuluyorum.

Candan DÜZ

Rehber Öğretmen

ASFA’yı seviyorum çünkü arkadaşlık ortamını, insanların samimiyetini, güler yüzlülüğünü ve içtenliğini başka bir ortamda kolay elde edemeyeceğimi düşünüyorum.

Ayşe KOŞAR

Coğrafya Öğretmeni

2. ailem olan, mezun olduğum okulumda, öğretmenlerimle birlikte, huzurlu ve mutlu bir ortamda, bu görevi yapabilmek, öğrencilerimle gerektiğinde öğretmen-öğrenci ilişkisinin ötesine geçebilmek ve akademik eğitimin yanında karakter/değerler eğitimine bu kadar önem veren bir kurumda çalışabilmek paha biçilemez.

Edibe Coşan Boz 2007 Arda Asalet Mezunu

İngilizce Öğretmeni

Asfa’da öğretmen olmak; hayırlı nesillerin yetişmesi için büyük çaba ve gayret gösteren öğretmenlerle birlikte omuz omuza, her gün daha fazla motivasyon ve sabırla peygamberlik mesleğinin gereklerini yerine getirebilmektir.

Nejat ALTIN

İngilizce Öğretmeni

Her sınıfta günün ilk dersine dualarla başlamanın özel bir anlamı var. Sonrasında dinlediğimiz Hocamızın özlü sohbetleri ve bu sohbetlerin paralelinde yapılan kısa anlatımlar çocuklarımızın ufkunu genişletiyor, Kur’an ve Sünnet deryasına daldırıyor. Öyle güzel ve o denli şaşırtıcı sorular soruyorlar ki, cevap verirken düşünerek ve tartarak konuşmak gerekiyor. Ben Asfa’daki yavrularımızın da Asfa gibi özel olduğunu düşünüyorum.

Rabia KUŞAK

İngilizce Öğretmeni

İlkokul 3. sınıfta, ürkek ve heyecanlı adımlarla girdim Asfa’nın kapısından…Şimdi ise yıllarını Asfa’da geçirmiş, Asfa’da yetişmiş bir öğretmenim… Rabbim’e şükürler olsun ki yolum ve kaderim Asfa’da çizilmiş…. Hayat heybemde, güzel hatıralarımın birikmiş olduğu sıcacık bir yuva: Asfa, iyi ki varsın…

Banu Ayten HIZEL

İngilizce Öğretmeni

Kaç öğretmen sabah evden çıktığında üzerinde iş stresi olmadan mutlulukla okula gider?Kaç öğretmen arkadaşları ve öğrencilerini görüp yeni güne “Merhaba “ demenin hazzını yaşar?Kaç tanesi başardığı ,hedefine ulaştırdığı ya da en azından gayret ettiği çalışmaların arkasında yöneticilerinin tam desteğini hissedip yaptığı işe inanır?Sayısını bilemem ama Asfa da uzun yıllar çalışan bir öğretmen olarak bu şanslı insanların arasından bir tanesi olduğumu söyleyebilirim. Veli, öğrenci ya da öğretmen olarak bu ailenin bir üyesiyseniz ayrıcalıklısınız demektir. Manevi ve kültürel değerlerine sıkı sıkıya bağlı başarılı, çağdaş bireyler yetiştirmek üzere yola çıkmış olan kurumumuzun her yıl üzerine eklenerek yaptığı çalışmaların bizden çok çok sonraki nesillere de aktarılacağı inancını taşıyorum.

Sinem GÜVEN

İngilizce Öğretmeni

ASFA, ismiyle müsemma bir anlayışla öğrencilerini en iyi şekilde yetişmeye ve onları hayatlarının maddi-manevi her alanında en üst seviyeye çıkarmayı kendine ilke edinmiştir. Tüm ASFA çalışanları da ASFA’nın isminden aldıkları saf ve temiz duygularla bu ilkelere dört elle sarılmıştır.

Ceyhun ŞAHİN

Türkçe Öğretmeni

Öğrencilerimizi bulundukları noktadan daha ileriye, en sağlam ve emin adımlarla taşımak amacıyla çıktığımız bu kutsal yolculukta bizleri her bakımdan tam donanımlı bir öğretmen
olma noktasında destekleyen, zorlayan, yetiştiren okuluma bir eğitimci ve bir öğretmen olarak minnettarım.

İbrahim ÜSÜN

Türkçe Öğretmeni

Sevgi, saygı, birlik, beraberlik, dayanışma, huzur, dostluk, muhabbet, mutluluk, başarı, güven… Bir insana kendini iyi hissettirecek ne varsa… İyi ki varsın ASFA…

Bircan DURGUT

Türkçe Öğretmeni

Asfa yıllardır çalıştığım bir kurum. Burada ilişkilerimiz samimiyete bağlı. İdarî kadro, öğretmenler ve öğrencilerimizle büyük bir aileyiz. Daha iyiyi, en iyisini yapma isteğiyle
çalışıyoruz. Asfa’da olmasaydım çok değer verdiğim dostlarım ve sevgili öğrencilerim olmazdı. Onların varlığı benim huzurum, mutluluğum.

Hale GÜRBÜZ

Edebiyat Öğretmeni

Asfa’da Öğretmen olmak; kendini aşmaktır. Asfa’da öğretmen olmak; teknolojiyi ve maneviyatı aynı potada eritmektir. Asfa’da öğretmen olmak; yapabileceklerine sınır koymamaktır.

Abdülkerim DEMİR

Edebiyat Öğretmeni

Bir öğretmen olarak özel bir okulda arayacağım şartların başında güven ve huzur ortamının var olup olmaması gelir. Asfa’da on yıldır çalışıyor olmamda en önemli etken böyle bir ortamı
sağlayabilmiş olmasıdır. Asfa’da herkes herkesin daha iyi olması için uğraşır. Birinin derdi herkesin derdidir. Saflığın ve temizliğin sembolü olan Asfa’nın aynı zamanda güven ve
huzurun da sembolü olduğunu düşünüyorum.

Zafer TOPAK

Edebiyat Öğretmeni

ASFA ailesine bu sene katıldım ama sanki yıllardır buradaymışım gibi karşılıklı bir sahiplenme duygusu… Herkes bu büyük ailenin bir ferdi. Huzur bambaşka bir şey.  İster öğretmen ister
öğrenci olarak olsun bu aileye mensup olmak ayrıcalık. Rabbim herkese nasip etsin inşallah.

Şeyma BUDAK

Türkçe Öğretmeni

Salih insanlar yetiştirmek için çırpınan, sadık insanların yurdu ASFA’da olmak bir mutluluk…

Ahmet YILMAZ

Edebiyat Öğretmeni

Asfa benim 2.yuvam. 1995 yılında adım attığım bu sıcak yuvada hem öğrenciliği hem öğretmenliği hem de veli olmayı tattım. Bu yönden kendimi çok kısmetli görüyorum. Asfa da öğretmen öğrenci ilişkisini her iki tarafın gözüyle de gördüm yaşadım. Bir öğrenci olarak 7 yıl boyunca öğretmenlerimle olan ilişkim çoğu zaman öğretmen öğrenci ilişkisinin ötesinde bazen abla kardeş bazen anne kız ilişkisi gibi olmuştur. Asfa da öğretmen öğrencisine dersteki materyali gözüyle bakmaz. Onun her yönüyle ilgilenmeye ihtimam gösterir. Her türlü sevincini ve hüznünü paylaşma konusunda hassastır. Bunu bir öğrenci gözüyle yakinen yaşadım.
Asfa da öğretmen olmak çok sorumluluk gerektiren bir durumdur. Maddi manevî birçok sorumluluğu vardir Asfali öğretmenin. Eline teslim edilen bir nevi şekillendirmeye hazır hamur konumundaki öğrencilerine en hassas en doğru yaklaşımla davranır. Öğrencileriyle sadece sınıf ortamında değil sınıf ve okul dışında da vakit geçirmeye onlara bir şeyler katmaya hazır ve iştiyaklı haldedir. Öğrencisini ailesinin bir ferdi gibi görür ve ona göre davranır.
Asfa da eğitime verilen önem tartışılmaz. Sadece dünyevi eğitim değil uhrevi egitimde de öncü ve bir inci olma çabası içerisindedir her zaman. Buna yönelik güzel ahlak eğitimi adı altinda bir yol haritası vardır ve her branştan öğretmen bu eğitime katkıda bulunur. Akademik anlamda zaten kendini ispat etmis ve daha da zirveye oynayan bir konumdadır
Asfa ya öğrenci olarak başladığımda idealim kaliteli bir eğitim alıp okulumu ve misyonunu gerektiği gibi temsil edebilecek şartlara ulaşmak için iyi bir Ingilizce Öğretmeni olabilmekti. Rabbim lutfetti öğretmenlerimin büyük maddi manevi emekleriyle bu idealime ulaştim. Ikinci idealim okuluma geri dönüp öğretmenlik yapabilmekti. Rabbim bunu da lutfetti. Üçüncü idealim ve hayalim de çocuğumun da Asfa da eğitim almasıydı. Evet şu an bu da gerçek oldu. Asfa da idealleriniz ne olursa olsun size göre bir imkan bir yol haritası cizilecektir Allah’ın izniyle.
Asfa yaşanılası bir ortam sunar hem öğrencisine hem öğretmenine. Öğretmenler arasında sıcak dostluklar samimi ilişkiler kurulur. Ailenizin üyesi olur her bir arkadaşınız. Idarecileriniz yeri gelir bir abi olur sıkıntılarınıza koşmaya çalışan. Hiyerarşi kelimesinin soğukluğunu neredeyse hiç hissetmezsiniz. Ne öğrencisi ne öğretmeni bu ortamın tadına varınca bırakmak istemez bir daha.
Asfa da amaç Hayırlı Nesiller Yetiştirmek tir. Bunun için ana sınıfından itibaren mezun olana kadar özenli çalışmalar yürütülür. Her anlamda eğitim aşamasında öğrenci- öğretmen-veli işbirliği içinde olmaya çaba gösterir. Bunun için özel platformlar oluşturulur.
Yakında mutlu bir sebep için ayrılacağım 2.yuvam olan Asfama geri dönebilmek duasıyla.

Tuğba OCAK KATIRCI

İngilizce Öğretmeni

Salih insanlar yetiştirmek için çırpınan, sadık insanların yurdu ASFA’da olmak bir mutluluk…

Ahmet YILMAZ

Edebiyat Öğretmeni

| Paylas