blok_reklamlar1
Asfalı Gençlerden Efendimiz’e (s.a.v) Selam Dolu Bir Gece

Asfa Eğitim Kurumları olarak Peygamberimizin (S.A.V) dünyaya teşrifleri ve “Örneğim Peygamberim” projesi vesilesiyle 23 Aralık 2015 Çarşamba akşamı Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde “Öğrencilerin Dilinden Mevlid-i Nebi” programını gerçekleştirdik.

 

Asfa Eğitim Kurumları olarak bütün bir yıl boyunca uyguladığımız “Örneğim Peygamberim” projesi ile okullarımızda Efendimizi anma, anlama ve onun yolundan gitme düsturuyla hareket etmeyi kendimize ilke edinmiş bir okuluz. Bu doğrultuda öğrencilerimiz âlemlere rahmet Efendimizi (S.A.V) anmak için Mevlid-i Nebi programını düzenlediler.

 

Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Öğrencilerin Dilinden Mevlid-i Nebi” programı, Asfalı iki öğrencinin Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mealini okumasıyla başladı. Kur’an tilavetinin ardından açılış konuşmasını yapan Asfa Eğitim Kurumlarının Genel Müdürü Sayın Belma Uysal’dan sonra bu güzel geceye katılan Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen ve Üsküdar Kaymakamı Sayın Mustafa Güler ise gecenin anlam ve önemini belirten anlamlı bir konuşma yaptı.

 

Program 70 kişilik Asfa Korosu’nun sahneye gelmesiyle devam etti. Sırasıyla yapılan sinevizyon gösterimi, salâ ve mevlid okunması, naat dinletisi, hadislerle ilgili güzel bir drama ve Örneğim Peygamberim isimli tiyatroyla salondaki seyirciler adeta manevi bir iklime doğru yolculuğa çıktılar. Efendimiz Hazreti Muhammed’i (S.A.V.) bir nebze de olsa anlatmak için uzun zamandır çalışan öğrencilerimiz, herkese duygu dolu anlar yaşattılar.

 

Gecenin sonuna doğru, daha önceden okullarımızda “Örneğim Peygamberim” konulu şiir, kompozisyon ve mektup kategorisinde düzenlemiş olduğumuz yarışmalarda ilk üçe giren öğrencilerin başarı sertifikaları ve ödülleri takdim edildi.

 

“Tek Kanatla Uçulmaz” misyonuyla öğrencilerinin hem bu dünyaya hem ebedi hayata yönelik çalışmalarını, projelerini ve eğitimlerini destekleyen Asfa Koleji, bu programla bir kez daha bu yöndeki başarısını ortaya koymuş oldu.

 

| Paylas