blok_reklamlar2blok_reklamlar1
Yabancı Ülkelerden Türk Eğitim Sistemini İncelemeye Gelen
Eğitimcileri Okulumuzda Ağırladık

Eğitimde her zaman yeniliklerin ve ilerlemenin peşinde olan Asfa çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu ilke doğrultusunda 17 Şubat Çarşamba günü okulumuzda farklı ülkelerden (İngiltere, Güney Afrika vb.) gelen Müslüman eğitimcileri misafir ettik.

 

The City Of London Academy, Islamia gibi birçok önemli okulun yöneticisi ve öğretim görevlisi olan misafir eğitmenler, ülkemizdeki eğitim sistemini ve okulları incelemek için Türkiye’ye geldiler. Daha önce başka ülkeleri de aynı amaçla ziyaret eden topluluk, tüm eğitim sistemlerini karşılaştırarak eğitim sisteminde verimliliği arttırmayı ve en doğru eğitim sistemini uygulamayı planlıyorlar. Gittikleri ülkelerde eğitim sistemlerinin kritiğini yaparak öğretim görevlilerini yetiştirmeyi hedefleyen ve böylece bir hizmet içi eğitim programı gerçekleştiren bu Müslüman üst düzey eğitimciler bu hedefleri doğrultusunda Türkiye’de de İslami değerlere sahip okulları ziyaret ettiler.

 

17 Şubat Çarşamba akşamı da okulumuz Asfa’ya gelerek okulumuzu, eğitim programlarımızı, misyonumuzu ve diğer okullardan farklı olarak verdiğimiz hizmetlerimizi inceleyen topluluk Asfa’nın eğitim ilkelerini ve edindiği görevleri başarılı buldular. Güzel ve samimi bir yemekle ağırladığımız misafirlerimiz; daha sonra öğretmenlik mesleği, İslam ülkelerinde başarıyı arttırma adına büyük İslam âlimlerinin (Farabi, Gazali gibi) eserlerinin ve onların eğitim sisteminin incelenmesi ve özümüze dönülmesi gibi önemli meseleler hakkında eğitimcilerimize sohbet havasında bir seminer verdiler.

 

Her iki tarafında fazlasıyla faydalandığı bu ziyaret sayesinde arada güzel bir dostluk köprüsü inşa edilmiş oldu. Ayrıca yapılan bu görüşmelerle geleceğe yönelik önemli eğitim projelerinin temeli atılmış oldu.

 

| Paylas