blok_reklamlar2blok_reklamlar1
Asfa’ya İlk Adım Sınavı ve Bilim Kültür Şenliği – 2016

Okulumuzda 4, 5, 6 ve 7. sınıflara yönelik “Asfa’ya İlk Adım Sınavı” 27 Şubat 2016 Cumartesi günü geçekleştirildi. Sınava katılım oldukça fazlaydı. 2 saatlik sınav sürecinde öğrenciler Asfalı olabilmek için ter döktüler.

 

Sınavın olduğu saatlerde ise veliler, “Bilim ve Kültür Şenliği” kapsamında spor salonunda kurulan stantları gezdiler. Stantlarda Asfalı öğrencilerin, öğretmenleri danışmanlığında fen bilimleri, matematik,  tarih, coğrafya, edebiyat vb. alanında hazırladıkları projeler ve TÜBİTAK tarafından düzenlenen proje yarışmalarına gönderilen eserler ve ilginç bilimsel çalışmalar yer aldı. Bu çalışmalar dışında birçok stantta Asfalı öğrenciler, katılan misafirlerle birlikte bilimsel deneyler yaparak katılanların iyi vakit geçirmelerini sağladılar. Asfa Gönül Aydınlığı Anaokulunun minikler için açmış olduğu ve renkli etkinliklerin yapıldığı stantta ise küçükler çok eğlendiler.

 

Etkinlikler yapılırken Asfa Temiz Kalpler Korosu sahnede yerini aldı ve Tertemiz-2 albümünden birkaç ilahi seslendirdi. Ardından Asfa Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sayın Belma Uysal, Asfa’nın eğitim İlkeleriyle ilgili bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Bilim Şenliği’ne büyük bir ilgi gösteren velilere çekilişle 10 tane Hac Kataloğu hediye edildi.

 

Bu etkinlikle, veliler öğrencilerini beklerken hem Asfa Eğitim Kurumlarını yakından tanıma fırsatı buldular hem de Bilim Şenliği’nden istifade ettiler. Okul bahçesinde Kızılay’ın kurduğu kan verme istasyonu sayesinde ise isteyen velilerimiz kan vererek hayırlı işlere vesile oldular.

 

Kızılay’a ayırdığımız stantta dileyen misafirlerimiz kan verme imkanı buldular. Şenliğe katılan veliler Asfa’nın tanıtım masalarını gezerek okulu daha yakından tanıma fırsatı buldular.

 

Güzel sahnelere ve güzel işlere vesile olan “Asfa’ya İlk Adım Sınavı ve Bilim Kültür Şenliği” öğrencilerin sınavdan çıkması ve şenlik alanını gezip evlerine dönmeleriyle son buldu.

 

| Paylas