blok_reklamlar1
Öğrencilerin Dilinden Mevlid-i Nebi Programı – 2016

Asfa Eğitim Kurumları olarak,  Peygamber Efendimizin (S.A.V) dünyaya teşrifleri ve “Örneğim Peygamberim” projesi vesilesiyle 13 Aralık 2016 Salı akşamı Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde “Öğrencilerin Dilinden Mevlid-i Nebi” programını gerçekleştirdik.

 

“Örneğim Peygamberim” projesi ile  Efendimizi anma, anlama ve onun yolundan gitme düsturuyla hareket ederek öğrencilerimiz,  âlemlere rahmet Efendimizi (S.A.V) anmak için Mevlid-i Nebi programını düzenlediler.

 

13 Aralık 2016 Salı akşamı Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi Boğaziçi Salonunda  gerçekleşen  “Öğrencilerin Dilinden Mevlid-i Nebi” programı,  İstiklal Marşının ardından, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mealinin  okunmasıyla başladı. Kur’an tilavetinin ardından Genel Müdürümüz Sayın Belma Uysal Hanımın açılış konuşmaları ve   bu güzel geceye katılan Üsküdar Kaymakamı Sayın Mustafa Güler ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Mustafa Özen Bey’in , gecenin anlam ve önemini belirten  konuşmaları ile devam etti.

 

Program 80 kişilik Asfa Korosunun ilahilerinden sonra  sinevizyon gösterimi,  mevlid okunması,  hadislerle ilgili güzel bir drama ve Örneğim Peygamberim isimli tiyatro gösterisi ile devam etti. Efendimiz Hazreti Muhammed’i (S.A.V.) bir nebze de olsa anlatmak için uzun zamandır çalışan öğrenciler, herkese duygu dolu anlar yaşattılar.

 

Yoğun katılımın olduğu ve duygu dolu anların yaşandığı gece, “Örneğim Peygamberim” konulu şiir, kompozisyon ve mektup kategorisinde düzenlenmiş olan yarışmalarda ilk üçe giren öğrencilerin başarı sertifikaları ve ödüllerinin verilmesiyle devam etti.

 

Bu anlamlı program güzel Vatanımız, Milletimiz, şehit olan asker, polis ve tüm mümin kardeşlerimiz için yapılan dualarla son buldu.

| Paylas