blok_reklamlar2blok_reklamlar1
Asfa’da Amin Alayı Coşkusu

Amin  Alayı, Osmanlı döneminden gelen, çocuğun okula başladığı günü adeta törene ya da eğlenceli bir şölene çeviren bir uygulamadır.

 

Böylece  okul çağına gelen çocukların mahallesinde,  ailesinde ve okulunda, adeta okumaya başlamasına saygı gösterisi niteliğinde törenlerle okula uğurlanması ve kabul edilmesi gerçekleştirilir.

 

Osmanlı, eğitime verdiği değeri işte bu törenle taçlandırıyordu. Öğrencilerin ilk günlerinde okula alışmalarını ve heyecanlarını kolay atlatmalarını sağlayan uygulama önemli bir pedagojik yaklaşım örneğidir.

 

 Okula yeni başlayan 1. Sınıf öğrencilerimize yönelik  09 Eylül 2017 Cumartesi günü saat 13.00 de  ‘ Amin Alayı’ programını gerçekleştirdik.

Asfa Eğitim Kurumları olarak bu yıl 2. si düzenlenen program, mehter takımının gösterisi ile başladı.

Minikler tertemiz yürekleri ile eğitim hayatına başladıkları bu ilk günde dualara  Amin diyerek hayatlarında onlar ve aileleri  için önemli yeni bir döneme başlamış oldular.

 İlahi grubu güzel ilahileri ile programa renk kattı. Velilerin de iştirak ettikleri programda öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde güzel temennilerle dualara hep bir ağızdan  Amin diyerek, ilk gün hediyelerini aldılar.

Asfa Eğitim Kurumları olarak tüm öğrencilere başarılar diler, yeni eğitim-öğretim döneminin hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

 

| Paylas