blok_reklamlar1
Öğrencilerin Dilinden Mevlid-i Nebi

Asfa Eğitim Kurumları olarak,  Peygamber Efendimizin (sav) dünyaya teşrifleri vesilesiyle 06 Aralık 2017 Çarşamba akşamı Bağlarbaşı Kültür Merkezinde “Öğrencilerin Dilinden Mevlid-i Nebi” programını gerçekleştirdik.

Teması “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz”  olarak belirlenen programda İslam inancı içerisinde sünnetin yeri ve önemine, sünnetin ümmet olmadaki önemine sık sık vurgu yapıldı.

Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi Boğaziçi Salonunda gerçekleşen program,  İstiklal Marşının ardından, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mealinin okunmasıyla başladı. Kur’an tilavetinin ardından Asfa Eğitim Kurumları Genel Müdürü Belma Uysal Hanım’ın açılış konuşmaları ile bu güzel geceye katılan Üsküdar Belediye Başkanı temsilen Sn. Esat Kalay ve Üsküdar Müftüsü Sn. Dr. Enver Osman Kaan Beyefendi gecenin anlam ve önemini belirten anlamlı birer konuşma yaptılar.

Program, 80 kişilik Asfa korosunun ilahilerinden sonra şiir dinletisi, sinevizyon gösterimi,  mevlid, sahabe dilinden hadisler ve tiyatro gösterisi ile devam etti. Peygamber Efendimizi (sav) bir nebze de olsa anlatmak için uzun zamandır çalışan öğrenciler, herkese duygu dolu anlar yaşattılar.

Yoğun katılımın olduğu gece, “Örneğim Peygamberim” konulu şiir, kompozisyon ve mektup kategorisinde düzenlenmiş olan yarışmalarda ilk üçe giren öğrencilerin başarı sertifikaları ve ödüllerinin verilmesinden sonra güzel vatanımız, milletimiz, şehitlerimiz ve bütün Müslümanlar ve ümmetin birliği için yapılan dua ile son buldu.

 

 

| Paylas