blok_reklamlar2blok_reklamlar1
Kutlu Doğum Gecemiz

“Yaşayan Kur’an Muhammed Aleyhi’s-selam” adıyla Asfa Eğitim Kurumları ve Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu’nun ortaklaşa düzenledikleri Kutlu Doğum Programı 25 Nisan Perşembe günü Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde icra edildi.  

Geceye İstanbul İl Müftüsü Sayın Doç Dr. Rahmi YAREN, Üsküdar Kaymakamı Sayın Mustafa GÜLER,  İl Müftü Yardımcıları, İstanbul Mili Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Ahmet KOÇIBAR, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlyas TEKİN ve bine yakın misafir katıldı.

Özel Asfa Fen Lisesi Öğrencileri Ali Zahid PAK ve Ahmet Mert TOK’un okudukları Kur’ân-i Kerim ve Meâli ile başlayan Kutlu Doğum Gecesi, Özel Asfa Halil Necati İlk ve Ortaokulu öğrencilerinden oluşan koronun seslendirdiği birbirinden güzel ilahilerle devam etti.  Arda Asalet Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları Esmâ-i Nebi sinevizyon gösterisini Özel Asfa Mustafa Enver İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladıkları “Sahabenin Dilinden” adlı etkinlik ve Ahmet Mithat Anadolu Lisesi öğrencilerinin seslendirdikleri ve misafirlerimizi çok etkileyen Naat dinletisi takip etti. Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu tarafından hazırlatılan “Okuduk mu?” Kısa filmi ve Okulumuz Kur’ân-ı Kerim öğretmeni Atilla Ateş’in seslendirdiği tasavvuf müziği dinletisini konuklarımızı derinden etkilendi.  Programımızın sonunda yaklaşık bin öğrenci ve öğretmenin katıldıkları ve büyük ödülün Umre olduğu Kur’ân-ı Kerim Meâl Bilgi Yarışması ödül töreninde ise büyük heyecan yaşandı.  Sene içerisinde Asfa Eğitim Kurumları personeli tarafından okunmuş Kur’ân-ı Kerim Hatimlerinin duasıyla son bulan bu güzel gece sonrası misafirlerimiz oldukça mutlu ve memnuniyet içerisindeydiler.

 

| Paylas