blok_reklamlar2blok_reklamlar1
Türkiye’nin En Büyük Bilek Güreşi Organizasyonu

 

ASFA Eğitim Kurumları’nın Zinde Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü ile birlikte organize ettiği Liseler Arası Bilek Güreşi Yarışması’nın finalleri 22 Aralık 2012 Cumartesi günü, Asfa Eğitim Kurumları Bağlarbaşı Merkez Kampüsü’nde saat 10:00’da gerçekleştirildi.

 

bilek3

Gençlerin sağlıklı ve aynı zamanda ahlaki değerlere sahip olmasını amaç edinen ASFA Eğitim Kurumları, ata sporlarımızın tekrar hayat bulmasına aracılık ederek, bilek güreşinin gençler arasında yaygınlaşmasını sağlamak üzere bu turnuvayı geleneksel hale getirmiştir.

 

Asya ve Avrupa Yakası’nda yapılan elemelerde finale kalan toplam 96 sporcunun yarıştığı final müsabakaları centilmence tamamlandı.

 

11 Aralık 2012’de Eyüp Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Avrupa Yakası elemelerine 42 liseden 231 sporcu katılırken; 13 Aralık 2012’de Bağlarbaşı Spor Salonu’nda yapılan elemelere ise 55 liseden 378 sporcu katılmıştı.

 

bilek 2Elemelere katılan Türkiye Bilek Güreşi Federasyonu Merkez Hakem Yürütme Kurulu Başkanı Şehzade İbiş, katılımın bu kadar yoğun olmasının ve bu yarışmanın gençler arasında yapılmasının bilek güreşi sporunun geleceği adına sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi.

 

Programa katılan ASFA Eğitim Kurumları Genel Müdürü Belma Uysal’ın ikincisini yaptıkları Bilek Güreşi Turnuvası’nı gelecek yıllarda ulusal ve uluslararası düzeye taşımayı planladıklarını ifade etmesi sporcular tarafından coşkuyla karşılandı.

 

Gün sonunda 15:00’de yapılan Ödül Töreni’ne, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Koçibar, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin, Asfa Eğitim Kurumları Genel Müdürü Belma Uysal, Zinde Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Başkan Yardımcısı Mümtaz Altuğ katılarak hem yarışmacıları tebrik etti hem de kazananlara ödüllerini takdim ettiler.

 

Sağ ve sol kol dereceleri için tıklayınız…

| Paylas