blok_reklamlar2blok_reklamlar1
Çevreci 2.sınıflar Emirgan’da Piknik yaptı

Özel Asfa Halil Necati İlkokulu 2.sınıfları olarak velilerimiz ile birlikte 28 Mayıs Salı günü Emirgan’daydık. Bu yıl 2. Sınıfların yıl sonu programının konusu “Çevre” idi. Konu çevre ise biz de çevrede olalım istedik.

 

Emirgan Korusu bir başka güzeldi 28 Mayıs’ta. Öğrenci ve velilerin kaynaştığı, anneleriyle ya da babalarıyla etkinlik yaparken çocukların mutluluklarını görmeliydiniz. İyi ki götürmüşüz çocukları, iyi ki katılmış velilerimiz.

 

Kahvaltılar yapıldıktan sonra öğrencilere serbest zaman tanıdık. Sonra Beden Eğitimi Öğretmenimiz Handan Özben kontrolünde öğrenci ve velilere yönelik sportif etkinlikler yapıldı. Etkinlikler gerçekten güzel ve heyecan doluydu.

 

Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Meral Atabay yönetiminde her öğrenciye velisiyle “Çevre ve Doğa” konulu resim çalışması yaptırıldı. Çocuklar ve veliler o kadar güzel çalışmalar yaptılar ki, her masadan bir sanat şaheseri çıkardılar.

 

Resim yapma işlemleri tamamlandıktan sonra güzelce yemeklerimizi yedik. Etkinliklerimiz esnasında çevreye ve çevre temizliğine çok özen gösterdik. Yerlerde gördüğümüz çöpleri çöp kutularına atmayı ihmal etmedik.

 

 Handan Özben Hocamızın yönettiği kısa bir “Dart” turnuvasından sonra servislerimize binerek okulumuza döndük.

 

| Paylas